Olanaklar

Turist Rehberliği

Programın amacı, profesyonel turist rehberi olmak isteyen öğrencilere bir yıllık bir ingilizce hazırlık sınıfından sonra gerekli mesleki bilgilerin kazandırılması, bu amaçla öğrencileri turizm sektörüne ait tüm alt yapı bilgileri ile donatmak ve bu bilgiler ile eğitim sonrası iş hayatına atılmalarını sağlamaktır. Eğitim süresinde turizm sektörünün genel yapı taşı olan yabancı dil eğitimi de ağırlıklı olarak verilmektedir. 1 yıllık hazırlık bölümünde İngilizce eğitim alan öğrenciler, 2 yıllık (4 yarıyıl) dönemde her bir yarıyılda 4'er saat İngilizce ve ikinci yabancı dil olarak Almanca/Fransızca ders görmektedirler. Ayrıca yüksekokulumuzdaki öğrenim süreleri boyunca meslek hayatlarında gerek duyacakları pek çok konuyu (Rehberlik Meslek Dersi, Turizm Sosyolojisi ve Turist Psikolojisi, Mitoloji, Türkiye'nin Turizm Coğrafyası, İlkyardım vb.) deneyimli ve uzman eğiticilerden teorik ve uygulamalı olarak öğrenmektedirler. İlgili Bakanlığın verdiği kokartı alabilmek için de yüksekokulumuzun desteğiyle organize ettikleri 36 günlük yurt içi turunu tamamlayarak teori ve uygulamayı birleştirmektedirler.

Bu programdan mezun olan öğrencilerin tüm Türkiye genelinde seyahat acentalarında veya serbest çalışma olanakları mevcuttur. Kendisini yeterince geliştiren mezun öğrencilerimizin yurt dışı turlarda da tur lideri olarak çalışma olanakları mevcuttur.

 

Fiziksel İmkanlar

M.Ü Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Anadolu Hisarı'nda bulunan yerleşkesinde 13 derslik, iki amfi ve bir bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır. Öğrencilerimiz ayrıca merkez kampüs ve diğer tüm kampüslerin imkanlarından yayarlanabilmektedir.

1.jpg (262 KB) 2.jpg (397 KB)
3.jpg (470 KB) 4.jpg (331 KB)
5.jpg (112 KB)
12.jpg (17 KB) 7.jpg (34 KB)
8.jpg (127 KB) 9.jpg (123 KB)

Bu sayfa Tourism Guidance tarafından en son 16.03.2020 16:12:53 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM